src=

Fri frakt över 600 :-
Frakt 69 kr – Bring eller DHL

src=

Snabb leverans
Vi levererar vanligtvis inom 1–3 dagar

src=

Trygg betalning med NETS
Välj kort, bank, swish eller faktura

src=

Lång erfarenhet
Över 30 års gemensam erfarenhet!

Black Sesame Paste Coated Rice Puffs

69.00 kr

Upptäck en oemotståndlig smakupplevelse från Japan med Want Want Black Sesame Rice Puffs! Dessa unika snacks kombinerar den lätta och luftiga krispigheten från rispuffar med den djupa, nötiga och aningen söta smaken av svart sesampasta.

Varje riskaka är tillverkad av högkvalitativt japanskt ris och är varsamt bakad, inte friterad, vilket ger en hälsosammare njutning utan att kompromissa med texturen. Den rikliga täckningen av svart sesampasta ger en autentisk asiatisk smak som är både sofistikerad och beroendeframkallande.

Förpackningen innehåller fyra praktiska mindre påsar, perfekt för att dela med vänner, packa i lunchlådan eller njuta av som ett snabbt mellanmål när du är på språng. Dessutom är dessa läckra riskakor helt glutenfria och innehåller ingen tillsatt MSG. Unna dig ett krispigt och smakrikt snack som tar dig direkt till Japan!

15 i lager

Artikelnr: 40-1283 Kategorier: , Varumärke: Product ID: 37441

Beskrivning

INGREDIENSER: klibbig ris 26%, socker, svart SESAMPASTA22%, rapsolaj, riskli, emulgeringsmedel (E322 SOJAbönor), glukos, salt

Kan innehålla spår av GLUTEN, SKALDJUR, ÄGG, FISK, JORDNÖTTER, MJÖLK


Näringsvärde Per 100g

Energi: 2343kj/560kcal

Fett: 36g

  • Varav mättat fett: 2.9g

Kolhydrater: 53g

  • Varav Sockerarter: 50g

Protein: 7.6g

Natrium: 0.5mg

Ytterligare information

Vikt 0.060 kg

Recensioner

Det finns inga recensioner än.

Endast inloggade kunder som har köpt denna produkt får lämna en recension.